What's up? Marzec w projekcie Dziewczyny do Nauki!

Przysłowie, które mówi „W marcu jak w garncu”, w projekcie „Dziewczyny do Nauki!” interpretujemy swoiście: podgrzewamy tempo i proponujemy serię wydarzeń zarówno dla naszych Ambasadorek i Mentees, jak i dla dziewczyn, które dopiero rozglądają się za studiami dla siebie, biorąc pod uwagę właśnie obszar STEM.

Czytaj więcej...

Generatorki zmian w akademii

Są prorektorkami, profesorkami, kierowniczkami projektów, aktywnymi badaczkami, zaangażowanymi promotorkami inkluzywności i równości w świecie akademickim. Swoim przykładem dowodzą, że szklany sufit przebić się da i że zmiana skostniałego uczelnianego uniwersum także w obszarze STEM powoli, ale systematycznie następuje. W ramach projektu Dziewczyny do Nauki! (którego są Ambasadorkami i Mentorkami) 9 kwietnia wzięły udział w sesji Role Models, by zainspirować studentki, doktorantki i młode stażem badaczki.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet w INTiBS PAN

Ambasadorki z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu organizują szkolenie pt. Skuteczne pozyskiwanie grantów badawczych i stypendiów naukowych. Odbiorczyniami spotkania mają być naukowczynie (doktorantki, badaczki) prowadzące działalność w obszarze STEM, a pretekstem do przeprowadzenia szkolenia jest święto 8 marca. Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Dziewczyny do Nauki!”.

Czytaj więcej...

Z energią chce zmieniać świat

Kiedy wybierałam kierunek studiów, szukałam czegoś, co pozwoli mi w przyszłości realnie rozwiązywać problemy świata i wpływać na zachodzące w nim pozytywne zmiany − zdradza Małgorzata Mielczarek, ambasadorka projektu Dziewczyny do Nauki!, która w marcu została laureatką (II miejsce w kategorii magisterskiej) konkursu Women's Energy in Transition - Polish Edition. Za inicjatywą stoi firma Dalkia Polska (organizator), a wspierają ją m.in. Perspektywy (patron medialny).

Czytaj więcej...

Zrobiliśmy szum w Międzynarodowym Dniu Kobiet i Dziewcząt w Nauce!

Święto 11 lutego było okazją, by wypromować Naukowczynie zaangażowane w projekcie „Dziewczyny do Nauki!” w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Na portalach LinkedIn i Facebook zrobiło się kolorowo od grafik, jakimi promowaliśmy karierę naukową, a w eterze i na papierze słychać i widać było nasze badaczki oraz nasz projekt. 

Czytaj więcej...

Wiosna z Nauką

Z początkiem marca w Warszawie wybuchła nie tylko wiosna. Energetycznie, nierzadko wybuchowo, a zawsze z ogromną pasją − tak należy opisać to, co na Scenie Naukowej w czasie 42. Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2025 (7-8 marca, EXPO XXI) prezentowały Ambasadorki i Mentorki projektu Dziewczyny do Nauki! To była piękna, inspirująca i długa podróż w głąb świata STEM (ang. science, technology, engineering, mathematics).

Czytaj więcej...

Recepta na najlepszą promocję studiów i nauki

Po pełnym energii, kreatywności i dyskusji spotkaniu dla Ambasadorek i Mentorek projektu „Dziewczyny do Nauki!” oraz pełnomocniczek akcji Dziewczyny na Politechniki i Dziewczyny do Ścisłych już wiemy, jak najlepiej promować studia i naukę! Co więcej: z przyjemnością podzielimy się tą wiedzą z innymi ;-)

Czytaj więcej...

Kobiecy głos w nauce

Mój pierwszy szef powiedział kiedyś, że powinnam ćwiczyć mówienie niższym tonem, bo to brzmi bardziej profesjonalnie... − opowiada dr Bogna Smug badaczka z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. − Chciałabym, żeby kobiety wiedziały, że mogą osiągnąć sukces w nauce, będąc po prostu sobą: nawet jeśli mają wysoki głos, są z natury łagodne i uprzejme albo mają przerwy w karierze związane z macierzyństwem. Okazją, by uważnie wsłuchać się w głos naukowczyń, jest m.in. 11 lutego, czyli Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce.

Czytaj więcej...

Projekt „Dziewczyny do Nauki! Zachęcanie kobiet do kariery badawczej w naukach technicznych i ścisłych” jest finansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki

ORGANIZATOR:
PARTNERZY: