What's up? Majowy rozkład jazdy w projekcie

Przed nami wielka przedsummitowa majówka, czyli ostatnie spotkania online w tej edycji projektu Dziewczyny do Nauki! Oto, co będzie się działo.

6 maja (online)
Spotkanie dla Ambasadorek i Mentorek
Prowadząca: dr Izabela Rudzka
Tytuł: Między dwoma światami – jak łączyć karierę naukową z działalnością biznesową. Cz. 2
Z inicjatywy dr Izabeli Rudzkiej (mentorka w projekcie DDN; adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, kierownik studiów podyplomowych „Rewitalizacja miast – organizacja i finansowanie”; właścicielka firmy; wieloletnie doświadczenie w pracy w samorządach, administracji publicznej i biznesie oraz we współpracy z sektorem NGO) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu poświęconego komercjalizacji nauki.

19 maja (online)
Szkolenie dla Mentees i Ambasadorek
Prowadzący: dr Patryk Czułno i Natalia Kłubko
Tytuł: Jak budować międzynarodową karierę naukową? Praktyczne wskazówki dla studentek i doktorantek. Cz. 2
Marcowe spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę, dlatego proponujemy dogrywkę dostosowaną do konkretnych, zgłoszonych przez uczestniczki pierwszego webinaru, potrzeb. Jedno jest pewne: będzie o mobilności naukowej i nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów. Spotkanie poprowadzi Natalia Kłubko, mentorka w projekcie DDN, a gościem będzie dr Patryk Czułno - wykładowca i doradca ds. uczenia się na University of Bristol, z największą liczbą nominacji na najlepszego mentora w swoim instytucie w roku 2024. Autor materiałów edukacyjnych na Uniwersytecie Oksfordzkim, przybliżających studentom język akademicki. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie akademickie zebrane w 6 krajach.

22 maja (online)
Szkolenie od Fundacji Feminoteka
Tytuł: Jak reagować na molestowanie
Wykonane w 2023 r. badania wykazują, że 77% kobiet w Polsce doświadczyło molestowania w miejscach publicznych, a aż 85% osób potwierdza, iż za mało jest szkoleń, jak na te sytuacje reagować. Feminoteka, L’Oréal Paris i Right To Be łączą siły, aby edukować ze sprawdzonych reakcji i podnosić świadomość problemu.
Szkolenie z metodologii 5D, czyli skutecznych sposobów reagowania na molestowanie w miejscach publicznych. Podczas warsztatów trenerki Feminoteki uczą, jak zachować się w sytuacjach molestowania, a także jak nie pozostać bezradnym świadkiem/bezradną świadkinią i zadbać o bezpieczeństwo swoje i osoby doświadczającej molestowania. 5D to zestaw prostych narzędzi: dekoncetruj, dołącz innych, dokumentuj, dojdź do głosu i daj wsparcie po, które są dostępne praktycznie dla każdej osoby. Dzięki tej metodzie podkreślamy, że nie ma zgody na molestowanie i pokazujemy uczestnikom i uczestniczkom szkoleń, że mają w zasięgu ręki możliwości, aby uczynić swoją społeczność bezpieczniejszą.

27 maja (online)
Szkolenie 9. online w programie ambasadorskim
Prowadzący: Aleksandra Rzeszutko
Tytuł: Mam robota i nie zawaham się go użyć (tytuł roboczy ;-) )
Szczegóły wkrótce.

28 maja (online)
Szkolenie dla Mentees i Ambasadorek
Prowadzący: dr Izabela Różańska-Bińczyk
Tytuł: Sztuka skutecznego networkingu
Celem szkolenia jest rozwój umiejętności budowania i pielęgnowania sieci kontaktów poprzez świadome i autentyczne relacje, które odgrywają ważną rolę zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Uczestnicy poznają zasady skutecznego networkingu, nauczą się, jak wykorzystywać kompetencje miękkie w relacjach interpersonalnych oraz jak tworzyć i podtrzymywać długofalowe, wartościowe relacje w oparciu o wzajemne zaufanie i zaangażowanie. Dodatkowo szkolenie pomoże zrozumieć, jak codzienne kontakty i doświadczenia – z klientami, współpracownikami, partnerami czy znajomymi – mogą stać się fundamentem trwałej i wspierającej sieci relacji. Webinar z inicjatywy dr Izabeli Różańskiej-Bińczyk, doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, adiunktki w Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, zastępczyni kierownika i członkini Rady Programowej Centrum Studiów nad Zrównoważonym Rozwojem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Projekt „Dziewczyny do Nauki! Zachęcanie kobiet do kariery badawczej w naukach technicznych i ścisłych” jest finansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki

ORGANIZATOR:
PARTNERZY: