Zrobiliśmy szum w Międzynarodowym Dniu Kobiet i Dziewcząt w Nauce!

Święto 11 lutego było okazją, by wypromować Naukowczynie zaangażowane w projekcie „Dziewczyny do Nauki!” w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Na portalach LinkedIn i Facebook zrobiło się kolorowo od grafik, jakimi promowaliśmy karierę naukową, a w eterze i na papierze słychać i widać było nasze badaczki oraz nasz projekt. 

Forum Akademickie

Joanna Peszka, jedna z Ambasadorek projektu, w szczerym wywiadzie opowiedziała o blaskach i cieniach kariery naukowej oraz o tym, z jakimi trudnościami mierzą się kobiety specjalizujące się w „typowo męskich” dyscyplinach bądź pracujące w zdominowanych przez mężczyzn zespołach.

forumakademickie.pl

Rzeczpospolita

Nasze Mentorki: prof. dr hab. inż. Joanna Żukowska (Politechnika Gdańska) i dr hab. inż. Jolanta Jaśkowska (Politechnika Krakowska) były bohaterkami tekstu red. Katarzyny Tarczyńskiej.

kobieta.rp.pl

Onet

Z okazji 11 lutego portal udostępnił tekst o prof. Katarzynie Siuzdak z IMP PAN, która na Instagramie prowadzi kanał Science_Mission.

onet.pl

KRAKÓW.PL

W bezpłatnym dwutygodniku miejskim w wydaniu z 19 lutego będzie można przeczytać o znakomitych krakowskich naukowczyniach.

Radio Kolor

Elżbieta Wyraz, dyrektor wykonawcza Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, była gościnią audycji Alicji Bendkowskiej. Wyjaśniała cel i zasady funkcjonowania projektu oraz zapraszała na Perspektywy Women in Tech Summit.

radiokolor.pl

Radio Wrocław

W wieczornej rozmowie dr inż. Weronika Urbańska opowiadała o niuansach pracy naukowej.

radiowroclaw.pl

Radio RDC

Gościniami popołudniowej audycji były dr inż. Monika Janik z Politechniki Warszawskiej i Elżbieta Wyraz z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Radio Kraków

Ewa Szkurłat nagrała obszerny materiał z prof. dr hab. inż. Marią Kurańską (Politechnika Krakowska) i Klaudią Zarębą (doktorantka w IKiFP PAN.

instagram.com

Radio Gdańsk

Dr Alicja Mikołajczyk, jedna z Ambasadorek projektu Dziewczyny do Nauki!, oraz prof. dr hab. Ewa Łojkowska (KKUF - partner projektu) gościły w audycji Michała Pacześniaka i wspomniała o naszym projekcie. 

radiogdansk.pl

FEM w STEM

W projekcie celebrowaliśmy święto naukowczyń już od 7 lutego (spotkanie stacjonarne w Warszawie), a 11 lutego ukazało się kilka publikacji na stronie projektu i na portalu Perspektywy.pl, m.in. specjalne wydania naszego podcastu. O wypowiedzi w tym odcinku poprosiliśmy „Wielką Piątkę”, czyli aż 5 badaczek zaangażowanych w projekt: dr inż. Monika Janik (PW), dr hab. inż. Dorotę Kamińską (PŁ), prof. dr hab. inż. Agnieszkę Sobczak-Kupiec (PK), dr Zuzannę Świrad (IG PAN) i prof. dr hab. Katarzynę Zabielską-Koczywąs (SGGW).

youtube.com

 

Projekt „Dziewczyny do Nauki! Zachęcanie kobiet do kariery badawczej w naukach technicznych i ścisłych” jest finansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministra Nauki w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki

ORGANIZATOR:
PARTNERZY: