FEM w STEM
Czy w świecie, w którym to tiktokowi czy instagramowi influencerzy są największymi autorytetami dla młodych ludzi, jest jeszcze miejsce dla naukowych autorytetów? A zwłaszcza dla kobiet, które mogłyby dla kolejnych pokoleń dziewcząt (i chłopców) stać się postaciami godnymi naśladowania? W nowej serii podcastów powstających w ramach projektu „Dziewczyny do Nauki” prezentujemy sylwetki znakomitych polskich naukowczyń, wierząc, że w social mediach jest także miejsce dla naukowych influencerek.
Celem serii podcastów FEM w STEM jest promowanie nauki wśród kobiet i dziewcząt, inspirowanie do rozwijania kariery naukowej oraz zwiększanie świadomości na temat kobiet w nauce. Chcemy popularyzować naukę i promować kobiety naukowczynie.
#3 dr inż. Agnieszka Mirkowska: Dwie twarze inżynierki
Wiecie, że nasze mózgi wytwarzają tyle energii, że każda z nas mogłaby zapalić jedną żarówkę elektrycznością powstałą w naszych neuronach?
Gościni kolejnego odcinka FEM W STEM też obdarzona jest imponującym mózgiem. To naukowczyni elektryczna i elektryzująca.Elektryczna, bo dr inż. Agnieszka Mirkowska robi fantastyczne projekty na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, pozyskując energię z najdziwniejszych miejsc: podeszw butów czy chodników i nazywając ten proces " żebractwem energetycznym". Elektryzująca, bo o swojej dziedzinie opowiada tak, że aż iskry ( elektryczne) lecą!
Wpadajcie na nasz podcast, który dziś mierzony jest w megawatach! FEM w STEM to seria podcastów Fundacji Edukacyjnej Perspektywy realizowana w ramach projektu „Dziewczyny do Nauki” przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z gościniami rozmawia: Magda Gacyk.