
We Wrocławiu i Łodzi wzmocnią kobiety w STEM
Ambasadorki w projekcie „Dziewczyny do Nauki!” cały czas udowadniają, że aktywność na rzecz akademickiej społeczności to ich drugie ja. Przykłady? W ostatni dzień lutego w Łodzi i we Wrocławiu Naukowczynie zaangażowane w projekcie organizują superwydarzenia. To okazja, by dzięki "naszym" znakomitym Dziewczynom czerpać energię, inspirację i siłę do własnych działań.
We Wrocławiu o przywództwie
W Audytorium Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN 28 lutego organizowane będzie szkolenie pt. „Skuteczny lider. Jak budować zaufanie i zaangażowanie zespołu”. Szkolenie (bezpłatne!) poprowadzi Agnieszka Lisowska z Business Makers, a organizują je (pod patronatem projektu „Dziewczyny do Nauki!”) INTiBS PAN i Centrum Innowacji Miejskich PWr. Inicjatorką i organizatorką szkolenia jest Ambasadorka i Mentorka projektu „Dziewczyny do Nauki!” dr hab. Dagmara Stefańska, prof. INTiBS PAN.
Szkolenie zostało przygotowane z myślą o kobietach i badaczkach pracujących w STEM i chcących rozwijać swoje kompetencje przywódcze. W czasie zajęć uczestniczki m.in. rozwiną umiejętności skutecznej komunikacji i motywowania zespołów; omówią wyzwania, z jakimi mierzą się dziś liderzy oraz zainspirują się do świadomego rozwijania się do roli liderów.
Miejsce i czas szkolenia: 28.02.2025, godz. 9:00 – 12:00, stacjonarnie, Audytorium INTiBS PAN ul. Okólna 2, Wrocław
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, konieczna rejestracja w dniach 16.02 – 26.02.2025 pod linkiem: forms.office.com.
W Łodzi o karierze naukowej w STEM
Dr inż. Joanna Grzelczyk i dr inż. Agnieszka Hejduk z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej zapraszają na 28 lutego na cykl spotkań (prelekcje i warsztaty) pod wspólną nazwą „Kariera naukowa STEM pisana szminką”. W ramach bloku prelekcji (w audytorium S7 WBiNŻ) wysłuchać będzie można wystąpień:
- Na naukowym szlaku – czy to na pewno dla mnie...? (dr inż. Agnieszka Hejduk)
- Jak odnaleźć pewność siebie w świecie nierówności STEM (dr inż. Joanna Grzelczyk)
- Podwójne standardy w akademii: Równość na papierze, nierówność w rzeczywistości (prof. dr hab. inż. Marta Gmurek)
- Naukowiec w spódnicy (dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka)
- O przekraczaniu granic w życiu młodej naukowczyni (dr inż. Gabriela Kowalska)
Po części teoretycznej (9.00-12.00) nastąpi część warsztatowa pt. „Naukowe Babeczki nadziane wiedzą” (laboratorium A2.28, WBiNŻ). Tematyką warsztatów będzie opracowanie receptury żywności funkcjonalnej – różnych wariantów babeczek. Po wypieczeniu produkty zostaną poddane ocenie organoleptycznej. Warsztaty odbędą się przy inspirującej naukowej rozmowie.
Miejsce i czas szkolenia: 28.02.2025, godz. 9.00-15.00, Audytorium S7 i laboratorium A2.28, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej, ul. Wólczańska 171/173
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczna rejestracja pod linkiem: forms.gle