Women in Tech Camp 2017

Na Women in Tech Camp spotka się kobieca przyszłość nowych technologii. 130 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski przez 5 dni będzie poznawać się, inspirować, pogłębiać wiedzę programistyczną i planować spektakularną karierę w branży IT. Stworzą także plan ratunkowy dla świata - rozwiązując jego najbardziej palące problemy za pomocą swojej tajnej broni - technologii. Pomoże im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

Women in Tech Camp to największe w Europie spotkanie inspiracyjne dla dziewczyn w IT. Obóz odbędzie się w dniach 25-29 września br. w Górach Świętokrzyskich, w miejscowości Chrusty (k.Kielc). Podczas pięciu intensywnych dni dziewczyny będą tworzyć projekty informatyczne i uczestniczyć w warsztatach z zakresu nowych technologii. Już pierwszego dnia wezmą udział w Hakatonie dla Dobra i warsztatach przybliżających świat sztucznej inteligencji. W programie jest także Dzień Kariery połączony z minitargami pracy i Dzień Role Models, podczas którego uczestniczki będą miały szansę porozmawiać z kobietami, które odniosły ogromne sukcesy i tworzą dziś najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne - na całym świecie. Spotkają się także z najważniejszymi organizacjami humanitarnymi, aby zastanowić się, wspólnie jak działać dla swojej społeczności i dla świata.

Obóz dla dziewczyn jest bezpłatny.

Szczegółowy program: http://camp.itforshe.pl

Women in Tech Camp jest częścią programu IT for SHE, który jest bezprecedensowym działaniem wpierającym kobiety wiążące swoją przyszłość z nowymi technologiami. Powstał przy współpracy Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji i siedmiu znakomitych firm technologicznych: Cisco, Ericsson, Intel, Citi, Goldman Sachs, Roche i IGT. Celem programu IT for SHE jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. W Polsce tylko 13% studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 - na 1 milion.

Najwyższa pora zadbać o mądre wykorzystanie potencjału utalentowanych technologicznie, ambitnych, młodych kobiet dla rozwoju gospodarczego Polski, Europy i świata.

Wszystkich zainteresowanych zrobieniem reportażu, wywiadów na miejscu zapraszamy do Ośrodka Polanika w Chrustach. Akredytacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla mediów: Monika Biskupska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 608 633 636

Do pobrania: Informacja prasowa

W życiu nie ma rzeczy, których powinniśmy sie bać.
Są tylko takie, które należy zrozumieć.

Maria Skłodowska-Curie

ORGANIZATORZY:
Mecenas projektu: