Women in Tech

Zjazd Digital University „Women in Tech” odbędzie się w najbliższy piątek 19 maja 2017 r. w Auli Szkoły Głównej Handlowej. Zaproszeni Eksperci będą mówić m.in. o tym jak działają i mogą działać kobiety w branżach ICT mówi się już wiele. W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT? Jaki jest potencjał kobiet w branży technologicznej? Kim jest Polka zawodowo zajmująca się nowoczesnymi technologiami? W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT?”.

Czytaj więcej...

Konferencja Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie

Politechnika Łódzka, Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta raz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na międzynarodową konferencję Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie, która odbędzie się w dniach 29-30 września w Łodzi. Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat obecności i sukcesów kobiet w różnych dziedzinach nauki. Dane statystyczne pokazują, że chociaż połowa osób otrzymujących stopień doktora w dziedzinach nauki i technologii to kobiety, to reprezentują one jedynie jedną piątą wszystkich profesorów.

Czytaj więcej...

Berlin: Szczyt Kobiet w Nauce

W ubiegły weekend w Berlinie odbyła się konferencja naukowa „Gender Summit” dotycząca pozycji kobiet w nauce. Konferencja odbyła się już po raz siódmy, z czego czwarty w Europie. Tegoroczne wydarzenie miało temat przewodni „Mastering gender in research performance, contexts, and outcomes” i nawiązywało głównie do tego, jaki wpływ na badania naukowe ma płeć badaczy, jak również płeć obiektów badanych. Na konferencję przyjechali przedstawiciele i przedstawicielki ośrodków naukowych oraz organizacji pozarządowych i sektora publicznego. Wśród gości znalazła się minister nauki Republiki Federalnej Niemiec, przedstawicielki najważniejszych wydawnictw naukowych, a także panowie, którzy reprezentowali m.in. Komisję Europejską i europejskie uniwersytety.

Czytaj więcej...

W życiu nie ma rzeczy, których powinniśmy sie bać.
Są tylko takie, które należy zrozumieć.

Maria Skłodowska-Curie

ORGANIZATORZY:
Mecenas projektu: