Women in Tech

Zjazd Digital University „Women in Tech” odbędzie się w najbliższy piątek 19 maja 2017 r. w Auli Szkoły Głównej Handlowej. Zaproszeni Eksperci będą mówić m.in. o tym jak działają i mogą działać kobiety w branżach ICT mówi się już wiele. W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT? Jaki jest potencjał kobiet w branży technologicznej? Kim jest Polka zawodowo zajmująca się nowoczesnymi technologiami? W jaki sposób firmy wspierają kobiety w branży IT?”.

Czytaj więcej...

Berlin: Szczyt Kobiet w Nauce

W ubiegły weekend w Berlinie odbyła się konferencja naukowa „Gender Summit” dotycząca pozycji kobiet w nauce. Konferencja odbyła się już po raz siódmy, z czego czwarty w Europie. Tegoroczne wydarzenie miało temat przewodni „Mastering gender in research performance, contexts, and outcomes” i nawiązywało głównie do tego, jaki wpływ na badania naukowe ma płeć badaczy, jak również płeć obiektów badanych. Na konferencję przyjechali przedstawiciele i przedstawicielki ośrodków naukowych oraz organizacji pozarządowych i sektora publicznego. Wśród gości znalazła się minister nauki Republiki Federalnej Niemiec, przedstawicielki najważniejszych wydawnictw naukowych, a także panowie, którzy reprezentowali m.in. Komisję Europejską i europejskie uniwersytety.

Czytaj więcej...

Konferencja Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie

Politechnika Łódzka, Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta raz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na międzynarodową konferencję Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie, która odbędzie się w dniach 29-30 września w Łodzi. Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat obecności i sukcesów kobiet w różnych dziedzinach nauki. Dane statystyczne pokazują, że chociaż połowa osób otrzymujących stopień doktora w dziedzinach nauki i technologii to kobiety, to reprezentują one jedynie jedną piątą wszystkich profesorów.

Czytaj więcej...

Dziewczyno! Studentko!

Czy wiesz, że kobiety stanowią tylko około 2% liczby zatrudnionych osób na morzu, a jedynie 10% tytułów profesorskich w naukach technicznych i ścisłych przyznanych jest kobietom?

Chcesz to zmienić? Poznać historie kobiet, którym się udało? Jeżeli na co najmniej jedno pytanie, odpowiedziałaś tak, to spotkanie „Obierz kurs na Naukę!” jest właśnie dla Ciebie.

Czytaj więcej...

W życiu nie ma rzeczy, których powinniśmy sie bać.
Są tylko takie, które należy zrozumieć.

Maria Skłodowska-Curie

ORGANIZATORZY:
Mecenas projektu: