Miss Profesor w Łodzi

Pierwsze spotkanie "Miss Profesor - Dziewczyny do nauki!" w nowym roku akademickim za nami:)

W ramach akcji „Dziewczyny do nauki” w Łodzi odbyło się pierwsze spotkanie z tego cyklu zorganizowane przez Boost Biotech Polska i Politechnikę Łódzką. Spotkanie odbyło się w nieformalnych warunkach w klubo-kawiarni Niebostan – sceneria i atmosfera sprzyjały otwarciu słuchaczek i inspiracji do zadawania ciekawych pytań Prelegentkom.

W ramach wprowadzenia do projektu „Dziewczyny do nauki” opowiedziała o nim Prezeska Fundacji Edukacyjnej Bianka Siwińska. Prelegentki opowiadały o tym, czym zajmują się na co dzień na uczelni, jakimi szlakami przebiegała ich kariera naukowa oraz jak pogodzić karierę naukową z życiem rodzinnym. Była to doskonała okazja do zobaczenia na własne oczy prof. Dr hab. Haliny Abramczyk – uhonorowanej nagrodą Senior Fulbright Scholarship, University of Arizona, Tusco oraz jej wychowanek z już znakomitym dorobkiem: dr hab. inż Agnieszki Dybała-Defratyka oraz dr hab. inż. Katarzyny Perkal. Prywatnie poza karierą naukową Pani profesor jest pasjonatką podróży i Afryki. Jest autorką książki Czy Afryka zaśpiewa o mnie pieśń? Pani Profesor w swojej prelekcji doskonale ukazała jak znakomicie da się połączyć karierę naukową z pasją oraz oczywiście rodziną. Licealistki, doktorantki i przede wszystkim studentki dopytywały o wyjazdy zagraniczne, doświadczenie w pracy na uczelniach za granicą jak i o sposoby radzenia sobie z wychowaniem dziecka podczas wyjazdów zagranicznych. Spotkanie było pierwszym, ale na pewno nie ostatnim z serii „Dziewczyny do nauki”. Uczestniczki mogły też wymienić się między sobą swoimi doświadczeniami i wątpliwościami naukowymi.

Była to też świetna okazja do poznania przedstawicielek Boost Biotech Polska zajmujących się networkingiem, wymianą informacji i realizacją projektów również naukowych związanych z Biotechem. Jedną z nich a zarazem koordynatorką Łódzkiej części projektu „Dziewczyny do nauki” była Ewelina Pabjańczyk - doktorantka z Politechniki Łódzkiej. Doskonale sprawdziła się w roli moderatorki spotkania. Dzięki niej dyskusje nabrały koloru a doskonała organizacja nadała niesamowitą atmosferę spotkania. Dziękujemy za tak liczną obecność, trzymamy kciuki i życzymy owocnych następnych spotkań oraz pięknych karier naukowych Dziewczynom!

W życiu nie ma rzeczy, których powinniśmy sie bać.
Są tylko takie, które należy zrozumieć.

Maria Skłodowska-Curie

ORGANIZATORZY:
Mecenas projektu: