Konferencja Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie

Politechnika Łódzka, Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta raz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na międzynarodową konferencję Rola kobiet w nauce - tradycja Marii Skłodowskiej-Curie, która odbędzie się w dniach 29-30 września w Łodzi. Spotkanie będzie poświęcone dyskusji na temat obecności i sukcesów kobiet w różnych dziedzinach nauki. Dane statystyczne pokazują, że chociaż połowa osób otrzymujących stopień doktora w dziedzinach nauki i technologii to kobiety, to reprezentują one jedynie jedną piątą wszystkich profesorów.

Kobiety napotykają trudności w pokonywaniu kolejnych etapów kariery m.in.: stereotypy, dyskryminacja podczas obsadzania stanowisk w centralnych komisjach naukowych, radach nadzorczych parków technologicznych, powoływania do PAN, NCN, NCBiR itd. W ostatnich latach powstało wiele programów wspierających i promujących kobiety, jednak wciąż jest wiele do zrobienia.

Zapraszamy doktorantki i doktorantów, którzy rozpoczynają swoją drogę, zapraszamy doświadczonych uczonych, którzy chcieliby podzielić się swoimi refleksjami na ten temat. Zapraszamy osoby decydujące o obsadzaniu stanowisk i dzieleniu pieniędzy na badania naukowe. Zapraszamy THINK TANKI, stowarzyszenia, fundacje wspierające edukację, rozwój nauki i kadr zarządzających.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy patronuje wydarzeniu.

Więcej informacji o konferencji na stronie organizatora: http://mitr.p.lodz.pl/raman/brozek/pliki/

 

W życiu nie ma rzeczy, których powinniśmy sie bać.
Są tylko takie, które należy zrozumieć.

Maria Skłodowska-Curie

ORGANIZATORZY:
Mecenas projektu: